Esimesel päeval tutvuti üksteisega, kuulati ettekannet aju-uuringutest ehk kuidas erinevad peavalu tüübid ja nende erinevad etapid ajust tehtavatel piltidel näha on, samuti oli kohal Lars Edvinsson, kelle teadustöö tulemusena tulid turule anti-CGRP ravimid, ning juttu tehti kobarpeavalust. Päeva lõpetas meie seast lahkunud dr Paolo Rossi mälestusüritus.
Teise päeva sisse mahtusid kolme ravimitootja ülevaated oma tegevusest patsientide heaks ning erinevate patsientide ühingute ja teiste peavalu/migreeni teemaga toimetavate seltsingute parimate praktikate tutvustused; tehti juttu migreenisõbralikust töökohast ja anti üle vastavaid märgiseid. Pealelõuna jätkus väljasõiduga imelisse Sagrada Familiasse ja päeva lõpetas ühine pidulik õhtusöök.
Barcelona konverentsi viimasel päeval, mis oli poolik päev, tutvustati EMHA 2023.a tehtud uuringu – käsitles migreeni stigmatiseerimist – tulemusi ja 2024.a tegevusplaane. Kohalolevad ühingud ja grupeeringud said migreenisõbraliku töökoha märgise – loomulikult sai selle ka Eesti Migreeni ja Peavalu Patsientide Ühing!
Tutvustati, kuidas migreeni temaatika on jõudnud ka EL parlamenti ja väga huvitavad olid ettekanded neljast riigist, mis andsid ülevaate, kuidas on tehtud erinevaid küsitlusi ja uuringuid migreeni teemal ja nende tulemuste põhjal korraldatud konverentse, avaldatud infot meedias ja jõutud teemaga valitsustesse.
Väga puudutavalt kõneles Elena Ruiz de la Torre, kuidas meie – migreenikud/peavalutajad – oleme superkangelased, kuna me saame hakkama praktiliselt kõige samaga millega inimesed, kel seda haigust ei ole ning miks me peame läbima vanema põlvkonna ravimite kadalipu, kui on olemas kaasaegsed otse migreenile suunatud ravimid! Nagu Elena Ruiz de la Torre ütles: „See on meie elu, mis möödub oodates oma haigusele õiget diagnoosi ja ravi ning enamus meist on sel ajal kõige produktiivsemas eas!“