MIGREENI JA PEAVALU PATSIENTE TOETAV ÜHING

Eesti Migreeni ja Peavalu Patsientide Ühingu eesmärgiks on aidata migreeni ja peavalu patsientidel oma seisundit paremini mõista ning julgustada neid rohkem oma haigusega tegelema.

ÜHINGU TUTVUSTUS

Eesti Migreeni ja Peavalu Patsientide ühing loodi selleks, et teavitada avalikkust ühest kõige levinumast haigusest – peavalust. Parendada patsientide ja nende lähedaste toimetulekut haigusega, aidata patsientidel teavitada oma tööandjaid ning parandada töötingimusi ning luua usaldusväärne uuemaid migreeni ja peavalu teadmisi sisaldav infoallikas kodulehe näol.

Ühingu eesmärgiks on peavalu all kannatavate isikute ning nende lähedaste koondamine ja nende kaasamine organisatsiooni tegevusse ning koostöös Eesti Peavalu Seltsiga interdistsiplinaarse eriala haru teadusliku, haridusliku ja kliiniliste aspektide edasiarendamine Eestis.

team-association-migraine-estonia
bg-img-slider.jpg

ÜHINGU AJALUGU

Mõte Eesti Migreeni ja Peavalu Patsientide Ühingust sündis Connected Health klastri (Innovatsioonikliinik), Eesti Peavalu Seltsi Eesti Peavalu Selts – Estonian Headache Society ja Novartise poolt korraldatud terviseinnovatsiooni üritusel “Migraine Innovation Challange and Hack” 2018. aasta hilissügisel.

Eelnimetatud ürituse raames töötati välja mitmeid digitaalseid eneseabi ja õppevahendeid, digitaalsete peavalupäevikute variante ning virtuaalse peavaluõe prototüüp. Eesmärgiga luua uusi lahendusi, mis lihtsustaksid patsientide igapäevast toimetulekut migreeni ja/või teiste peavaludega. Tungiv vajadus patsientide hääle koondamiseks, omavahel kokku saanud spetsialistid ja patsiendid ning uued värsked ideed aitasid ühingu loomisele kaasa ning Eesti Migreeni ja Peavalu Patsientide Ühing alustas oma tegevust 22.03.2019

ÜHINGU KOOSTÖÖPARTNERID

Organisatsioonid ja ettevõtted, mis võimaldavad Eesti Migreeni ja Peavalu Patsientide Ühingul oma eesmärke täita